Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) - dijital pazarlama - Atölye14 İnternet Hizmetleri ve Danışmanlığı
Atölye14 İnternet Hizmetleri ve Danışmanlığı Salacak mh. Bestekar Selahattin Pınar sk. No:123/3 - 34668 Üsküdar, İstanbul. Telefon: (0216) 695 25 26.
Bizi sosyal medyada takip edin!
Birlikte neler yapabiliceğimizi konuşabilmek için bizi arayın!

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu nedir? Neden gereklidir?

Arama Motoru Optimizasyonu ya da SEO (Search Engine Optimization) web sitenizin içeriğinin Google başta olmak üzere tüm arama motorları tarafından doğru anlaşılabilmesi ve dolayısıyla site içeriği ile ilgili aramalarda üst sıralarda yer alması için yapılan bir çalışmadır. Google'da potansiyel milyonlarca müşteriniz verdiğiniz hizmetleri arıyor. Peki Google siteleri neye göre sıralıyor? İşte bunu bilen bir ekiple, Google'ın sitenizi sevmesini için kısa süreli bir çalışma ile büyük adımlar atabiliriz.

Hizmetleriniz ve ürünleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun, müşterilerinize ulaşamadan, onları bu durumdan haberdar edemezsiniz ve potansiyel müşterileriniz şu anda dahi Google üzerinden verdiğiniz hizmeti arıyor.

Çoğu zaman mevcut web siteniz üzerinde yapılacak küçük optimizasyonlarla, arama sonuçlarında ciddi gelişmeler sağlanabilmektedir. Günümüzün hem etkili, hem de üstelik ücretsiz reklam platformu size çok şey kazandırabilir. Dilerseniz siteniz üzerine konuşmak ve sadece arama motorlarına yönelik olarak neler yapabileceğimiz hakkında fikir almak için de bize ulaşabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ne değildir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) konusu, gerek müşterilerdeki gerekse bu işi yaptığını söyleyen bir takım insanlardaki bilgi yetersizliği sebebiyle en çok yanlış anlaşılan konulardandır. Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki, web siteniz için yapılan bir arama motorları optimizasyonu işlemi hiç bir zaman size birinci sırayı/birinci sayfayı garanti edemez. Google arama sonuçları, net olarak google tarafından açıklanmayan ve sürekli gelişen, değişen bir algoritma ile sıralanır. Ancak elbette genel hatları ile Google tarafından bu işlem yapılırken dikkate alınan bu konular uzmanlar tarafından bilinmekte ve tartışılmaktadır. Üzerinde uzlaşılmış irili ufaklı yüzün üzerinde kriterin Google aramalarını etkilediği çeşitli kaynaklardan doğrulanmıştır ancak hiç bir durumda yapılacak işlemin sonuç garantisi malesef yoktur. Bu yüzden size tavsiyemiz bizimle ya da başka bir firmayla bu işlemi yapmadan önce, firmanın daha önce arama motoru optimizasyonu konusunda aldığı sonuçları sorgulamanızdır.

Biz ne yapıyoruz?

Biz yukarıda sözünü ettiğimiz Google sıralama kriterlerine göre internet sitenizi inceliyor ve gerekli değişiklikleri yapıyoruz. Üstelik bu kriterler sadece Google aramaları için değil, sitenizin işlerliği açısından da bir çok avantaj sağlayacaktır. Kısaca sitenizin kullanıcı dostu olması ile google arama sonuçları sıralaması arasında bir tavuk-yumurta ilişkisi var diyebiliriz. İşte, biz de bunun için çalışıyoruz ve sonuç alıyoruz.

Sizin için neler yapabileceğimizi konuşmak için bize ulaşın.