Arama Motoru Pazarlaması (SEM) - dijital pazarlama - Atölye14 İnternet Hizmetleri ve Danışmanlığı
Atölye14 İnternet Hizmetleri ve Danışmanlığı Salacak mh. Bestekar Selahattin Pınar sk. No:123/3 - 34668 Üsküdar, İstanbul. Telefon: (0216) 695 25 26.
Bizi sosyal medyada takip edin!
Birlikte neler yapabiliceğimizi konuşabilmek için bizi arayın!

Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Arama Motoru Pazarlaması (SEM) nedir? Neden gereklidir?

Arama Motoru Pazarlaması ya da SEM (Search Engine Marketing) Google Adwords başta olmak üzere arama motorlarında sponspor reklamlarınızın daha yüksek verim ve uygun maliyetle çalışabilmesi için hesaplarınızın optimizasyonu ve sürekli yönetiminin sağlanmasıdır. Ülkemizde bu alanda çok büyük bir çoğunluğun Google Adwords kullandığı göz önüne alındığında, ülkemize yönelik olarak SEM = Adwords desek yanlış olmaz. Ancak tam olarak bu kapsama girmese de Facebook üzerinden yayınlanan reklamları da bu başlık altında inceleyebiliriz.

Çoğunlukla öyle bilinse de Adwords daha fazla para verenin üstte çıktığı bir sistem değildir. Reklamınızın sıralamasını etkileyen bir çok etken, ayırdığınız bütçe ile beraber işleme sokularak reklamınızın sıralaması belirlenmektedir. Dolayısıyla doğru bir hesap optimizasyonu ve yönetimi ile çok daha düşük maliyet ve yüksek verimle hesaplarınızı yönetmek mümkün.

Somut bir örnek vermek gerekirse tıklama başına 1.00 TL ödediğiniz reklamları, aslında doğru yönetimle 20-30 kuruş maliyetlerle ve aynı performansla yayınlayabilmek çoğu zaman mümkün olabilmektedir. Bunun yaratacağı farkı siz düşünün.

Biz ne yapıyoruz?

Google Adwords hesabınızı sizin adınızı en doğru şekilde optimize ediyor ve sürekli kontrol altında tutarak yönetiyoruz. Böylece en uygun maliyetlerle reklamlarınızdan yüksek verim almanızı sağlıyoruz. İşin en güzel yanı ise, bize bu işlem için ödeyeceğiniz tutar, performans artışı sebebiyle deceğiniz kârdan az oluyor. Yani bu işlem sizin için masraf değil maddi kazanç anlamına geliyor. Zaten hesabınızı incelediğimizde, bu şekilde bir performans artışı sağlayamayacaksak ve çalışmaya ihtiyacınız yoksa size bunu söylüyoruz ve Adwords hesabınızı ancak bir optimizasyon gerekli ise yönetmeyi kabul ediyoruz.

Sizin için neler yapabileceğimizi konuşmak için bize ulaşın.